Fotoğrafım
Bence tam söyleyecekken yuttuklarımızdır bizi mide fesatı yapan ..

27 Eylül 2010 Pazartesi

Yalnız kovboy


Hayat en güzel filmdir derlerdi de inanmazdım. Gerçekten de öyle. Hiçbir senarist bu kadar başarılı olamazdı,en berbat hissettiğim anlarda bile yüzümü güldüremezdi.

Bugün ortaokul arkadaşlarımla buluştuk. Böyle konuşmayalı aradan çok zaman geçmişti ve herkes artık farklı yolların insanı ve farklı gemilerin kaptanıydı. Gün geçti zaman geçti aradan daha neler neler geçti ama dostluk hiç geçmemiş. Sanki arada hiçbir şey olmamış gibi yaptık sohbetlerimizi. Herkesin beni ertelediği zamanlarda gördüm ki onlar beni hiç ertelememiş. Bir şekilde hayatlarının bir köşesine oturtmuşlar. En güzel manzaraları görmemi sağlamışlar. Onlar bunu hiç okumasalarda onlara burdan teşekkür ederim. Bir şekilde hayatımda hep var oldukları için.

Herkesin beni pas geçtiği zamanlarda bile bir tek yalnızlık pas geçmezdi beni. Değişmeyen bir kuraldı bu hayatımda. Ben hep tek tabancaydım. Yalnız kovboydum işte.
Herkes bunu bilirdi. Ama kalabalığı yanlış yerde aramakmış yalnızlık. Bugün bunu anladım. En büyük aptallık çevren bu kadar kalabalıkken yalnız kalmak sanırdım ama değilmiş.Her gün bir nefes kadar yakın bir telefon kadar uzağında dostların varken yeni dostlara yelken açmakmış en büyük aptallık.

Sonuçta hiçbir şekilde tatmin olamıyorsun ama sen mide fesatısın çünkü. Bu dünya mideni bulandırdı ve kusmadan rahatlayamayacaksın. Kusmak için bile olsa sana avucunu açan candan dostların varken fesat fesat ortalar da dolaşmakmış en büyük aptallık. Sen,yalnız kovboy. Tek tabancasın ve hayatın hep tek atımlık. Dostluklar bile tek porsiyon hayatında. Oysa bu dünyada yataklar bile çift kişilik yapıldıktan sonra insanlar bile dünyaya çifter çifter geliyorsa zaten yalnız kalamazsın. Hayata kızma yalnız kovboy. Kendine kız. Kalabalığı yanlış yerde arama. İçinde ara. Dostlarım dediğin kimse düşmanların da onlardır. Dostlar en ummadık zamanlarda sevgilerini cömertçe paylaşan arkadaşlardır. Sizi seviyorum candan dostlar. Aradığım şey buydu. Günlerdir söylemek istediğim yapmak istediğim şeyler buydu.


Dinlediğin için teşekkürler ...

Sayende biraz kustum ve rahatladım. Ama sen de biliyorsun ben iflah olmaz bir mide fesatıyım :))

Mide Fesatı ..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder